אימון לשינוי מקום העבודה- דרורית ג.פ

*על פרשת דרכים ובחירת כיוון
*שינוי תחום העיסוק
*בחירת תחום לימודים הנכון ביותר עבורי
*בחירה בקריירה שנייה
*משכיר לעצמאי
*קידום במקום העבודה הנוכחי
 
 

שינוי מקום עבודה תוך צמצום סיכונים אינו צעד פשוט בחיים, אך הוא אפשרי והוא הכרחי לאושר הפנימי שלנו. כיצד נדע באיזה כיוון לבחור? איך אני יכול בגילי לעשות שינוי? על כל אלה ועוד במאמר שלפניכם, שלכם דרורית גל פז.
 
 
"
השגרה מעייפת" "החיים לא מה שחשבתי" עם תחושות כאלה ודומות רוב האנשים החיים את היומיום באופן עקבי מסכימים, אך יש אנשים החשים שהשגרה "מבטלת" אותם, גוזלת אותם משמחת החיים הטבעית שהייתה בהם פעם.  התופעה שכיחה ומוכרת.
מתאמנים רבים שלי הגיעו לאימון אישי לשינוי מקום העבודה מסיבות אישיות ומגוונות "אני מדוכא מהחיים", משבר בזוגיות,  "קידמו מישהו אחר במקומי בעבודה" "מה לי ולעבודה הזו", איך אני בכלל יכול לעזוב?! יש לי אחריות כבידה מדי כלפי המשפחה שלי" ועוד כנה וכהנה סיבות טובות להגיע לאימון אישי כשהכוונה למעשה להרגיש מאושרים בחיים או לכל הפחות להתעורר עם חיוך בבקר.
להפתעתי המשותף למחציתם של האנשים המגיעים אלי הוא חוסר סיפוק בעבודה – בין אם מדובר בתחום שאינו מדבר אליהם כלל, או בין אם מדובר במעמד בקריירה שאינו משקף את הכישורים שלהם והנטיות שלהם.
 
שינוי מקום עבודה בגיל בוגר הוא צעד משמעותי ולא פשוט. האחריות בלקיחת צעד שכזה כרוכה בהמון לבטים ואף בסיכון. אך הדיאלוג הפנימי לא מרפה ותחושת השינוי כמו מבקשת לצאת אל האור בצורה של חלומות על מקום עבודה חדש, תחום חדש, לעיתים קרובות לאדם קשה להחליט לאן יפנה, מה באמת מתאים לו ומה מבטיח לו שתצלח דרכו בבחירה מחודשת של קריירה, החשש להתחיל מאפס הרבה פעמים מוצדק אך אינו מחויב המציאות, החששות והפחדים מגוננים עלינו כמנגנון מתוחכם השומר על ההישרדות שלנו.
לצעירים הרבה יותר קל לבצע שינוי מן הסיבה הפשוטה שאינם סוחבים את נטל המשפחה ואת עול הפרנסה, איני מקלה ראש בבחירה של קריירה לאחר הצבא או בבחירה בתחום לימודים שאינו מתאים לי, כל אלה ברי שינוי ביתר קלות, לעומת אנשים בוגרים שמשאלתם היא קריירה שנייה.
מה יקרה עם הפיצויים? כיצד עלי לעזוב מבלי לאבד את זכויותיי. איך אדע שבחרתי טוב!
אולי המעביד לי הוא בשורה תחתונה לא כזה גרוע, "כולם סובלים" אני לא שונה במיוחד מאף אחד.
כמאמנת אשר פועלת שנים אני יכולה לומר לכם שיש מה לעשות ויש על מה לחלום על מנת לבצע, זו לא גזירה משמיים לשנות תחום או לעצור לרגע ולהקדיש עבודה פנימית ל"מה באמת אני אוהב ובו אני רוצה לעסוק".
אנשים אשר אוהבים את מקום העבודה שלהם קמים כל בקר עם חיוך ותחושת הסיפוק העצמי ושביעות הרצון ממלא אותם ומשפיעה לטובה על כל יתר התחומים בחיים.
ראשית צעד לשינוי זו הכרה כי מגיע לי לחיות ולחיות טוב, האימון האישי חושף את האיכויות והכישורים הבינאישיים של המתאמן, יחד המאמן והמתאמן בוחנים את מערכת האמונות ואת מרבד הערכים עליהם התגבשה האישיות של אותו מתאמן ולומדים לזהות את האהבה והמשיכה הטבעית לתחומים שונים.
משהחליט המתאמן לעזוב מקום עבודה אני מלווה אותו צעד צעד לבצע את העזיבה באופן מסודר תוך צמצום סיכונים   ומניעת הפסדים. המתאמן מגדיר לעצמו את המטרה החדשה "להצביע על תחום העבודה המעניין אותי ביותר בו אני חושק לעסוק ואני יודע שאני מתאים". בדרך להגשמת המטרה האימון האישי עוקב אחר השלבים ומעודד את המתאמן להתמיד בדרכו החדשה.
 
שינוי מקום עבודה תוך צמצום סיכונים אינו צעד פשוט בחיים אך הוא אפשרי והוא הכרחי לאושר הפנימי שלנו. מגיע גם לך להתעורר כל בקר עם חיוך ולדעת שאתה עושה את הדבר הנכון למען עצמך. כשאתה מאושר גם המשפחה מאושרת, כשאתה שבע רצון אתה מקרין זאת כלפי הסובבים אותך.
 
אם יש לך שאלות, ספקות בנוגע לשינוי מקום עבודה, את/ה מוזמן/ת לפנות אלי ישירות ולקבל באימייל משוב ראשוני, או כבר לקבוע את פגישת האימון הראשונה שלך.
 
לשרותכם,
 
דרורית גל- פז
מאמנת אישית בכירה רב תחומית
5401708
drorit@place2b.co.il